19 Şubat 2015 Okullar Tatil mi

Sponsorlu Bağlantılar

Sibirya soğuklarının ülkemizi etkisi altına alması sonucunda kar yağışı ülke genelinde etkili olmaya başladı. Don olaylarının ve şiddetli kar yağışlarının görülmesi sonucunda eğitime ara verilmesine neden oluyor. Başta mega kent İstanbul olmak üzere bir çok ilde de eğitim öğretime ara verilmeye devam ediliyor.

19 Şubat 2015 Perşembe günü 1 gün eğitim öğretime ara verilen illerimiz:

İstanbul: Sibirya soğuklarının ilk vurduğu illerimizde olan İstanbul yoğun kar yağışından dolayı eğitim öğretime 1 gün daha ara verildi. 19 Şubat 2015 günün de okullar tatil olmuştur. İstanbul’da hava şartlarından dolayı bir çok uçuş seferinin de iptal edildiğini duyurmak isteriz. Kişilerin yaşadığı önemli sıkıntılar burada görülmüştür. Vali Vasip Şahin tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 1 gün daha okulların tatil olduğunu öğrenmiş olduk. Değerlendirme sonucunda okulların tatili Perşembe gününü de buldu. Cuma günü okullar tatil olup olmayacağı halen tartışılır durumda.

Meteoroloji yetkililerin halen kar yağışlarının devam edeceği belirtiliyor. İllerde yoğun kar yağışından can ve mal kaybının önüne geçilmesi için tatil izni verilmiştir.

Tatil olan diğer iller; Nevşehir, Tokat, Sarkışla, Sinop, Kayseri, Aksaray, Çorum, Amasya illerinde okullar tatil edildi.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir