Adaçayı Yağının Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Adaçayı her derde deva olduğu gibi yağından da faydalanılmaktadır. Adaçayı yağı sinir sistemini yatıştıran, insanları rahatlatan özelliğe sahiptir. Mutfaklarımızda eksik olmayan adaçayı yemek kültüründe de yer sahibi olmuştur. Araştırmalar doğrultusunda adaçayı yağının alternatif tıpta kullanılabilir olmuştur.

Güney Avrupa topraklarında keşfedilen bitki faydalarını öğrenilerek kullanılmaya başlanmıştır. Losyonlar, masaj yağları, kremler, alternatif tıp, bitkisel tedavi alanlarında kullanılır. Adaçayının faydalarının göz ardı etmemek gerektiğini göstermeliyiz.

Kozmetik alanında adaçayı yağı kullanılmaktadır. Cildimizde oluşan akne, sivilce, çiller ve lekelere yönelik birebirdir. Yara izlerini, yaraları ve kesik izlerini oluşumunu engellemektedir. Düzenli olarak kullanılan adaçayı yağı cildimize oldukça faydalı olmaktadır. Ten temizliğini yaptığı gibi canlı olmasını sağlamaktadır.

Sinir sistemini korur, beyne iletilen sinyalleri kuvvetlendirerek düzeltir. Adaçayı depresyon gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bilimsel araştırma sonucunda dinamik ve genç göstermek bakımından zihnimizi canlı tutmaktadır. Adaçayı yağının cildi temizleyici etkisi sayesinde sinirlerinizi alarak rahatlamanızı sağlamaktadır.

Duş yapmadan önce kullanılan adaçayı cildinizi yeniler ve hücrelerin canlanmasını sağlar. Hücrelerinizi tedavi eden yağ sayesinde rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz. Cildiniz yumuşacık pamuk gibi olabilir. Özellikle yaz aylarında bayanlar bacaklarına sürerek selülitten kurtulmaları da mümkündür.

Adaçayı yağı alfa terpinol neril esetat, linali esetat, karyofillen ve germakren-D açısından oldukça zengindir. Antioksidan etkisi sayesinde cilt hastalıklarınıza birebir gelerek ağrıları engellemektedir. Esansiyel yağ sayesinde kalın bağırsak, mide, ince bağırsak, rahim temizleyici etkisi sayesinde temizlik sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir