Ağlamanın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Japonya’da bir film seyircileri ağlatmak üzerine çekilmiştir. Filmlerde ağlayan kişilerin stresten kurtularak kendilerini daha rahat hissettikleri sonucuna varmışlardır. Yüzlerce kişi üzerinde yapılan deney sonucunda kendilerini daha dinç hissettiler.

Ağlamanın zararlı olduğu söylense dahi insanlar için oldukça faydalıdır. Doğal olarak gözler gözyaşı üreterek göz temizliğini gerçekleştirmektedir. Kişilerin duygusal olması durumunda dışa dayalı olarak yargılama olmaktadır. İnsanlar için ağlamak oldukça sağlıklı olabilir. Kişiler kendisini mutsuz hissetmesi sonucunda gözyaşlarını bırakırlar. Duygusal olarak kendilerini durduramadıkları sonucunda daha çok ortaya çıkar. Bir şeylerde kaçmak ve kurtulmak için çeşitli yollar denerler.

Stres
Kalp hastalıklarının oluşmasına sebebiyet olmaktadır. Duygusal olarak kişilerin strese girmesi iki kat daha fazla rahatsızlığı beraberinde getiriyor. Dr. William Frey gözetiminde Minnesota Üniversitesinde gözyaşı araştırmaları yapılmıştır. İnsanların ağlaması sonucunda stresten kurtularak kendilerini daha iyi hissettikleri belirtilmiştir. Hormonlar strese cevap verip gözyaşı salgılamaktadır.

Ruh halini değiştirir
Ağlama sonucunda kişilerde stres giderici olmaktadır. Yabancı Sosyal ve Klinik Psikolojik alanında araştırma yapan dergide yayınlanan bilgilere göre mutluluk gözyaşları insanların daha iyi hissetmesini sağlıyor. Ağlarken kişiler mutluluk havasında olmaktadır.

Toksinlerden arındırır
Ağlamanın önemli faydalardan birisi vücuttaki toksinlerden arındırması olmuştur. Vücutta biriken kimyasallar gözyaşları ile salınır.

Kan basıncını düşürür
Oturup ağlayan kişilerin takip edilmesi sonucunda kan basıncının düştüğü tespit edilmiştir. Ağlama nöbetleri nabzın normal atmasını sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir