Anne Olacaklar Dikkat

Sponsorlu Bağlantılar

Doğurganlığı azaltan sebeplerden birisi anne adayının aşırı kilo olmasıdır. Egzersiz yapmadığı gibi aşırı ilaç kullanımları doğurganlığa olumsuz etki yaratıyor.

DİKKAT OBEZİTE KISIRLIĞA DAVETİYE ÇIKARTIYOR
Teknoloji gelişmesi ile hareketsiz bir hayat yaşamaya devam ediyoruz. Yaşam tarzımızı baştan sonra değiştiğimizden dolayı obezite hayatımızı olumsuz etkiliyor. Her geçen yıl daha fazla ve normal yolla çocuk sahibi olmak zorlaşmaktadır. Üreme tekniklerinin kullanılması dahi yetersiz geliyor. Kadınlarda obeziteden dolayı hormonlar etkilenerek adet düzensizliği ortaya çıkmaktadır. Sağlıklı yaşam için bebeği sağlığına hür dikkat edilmesi gerektiğidir.

AŞIRI KİLO BEBEK RİSKİNİ AZALTMAKTADIR
Tüp bebek tedavisi görmek isteyen anne adayları içinde oldukça zor dönem devam ediyor. Kilosu ideal vücut ağırlığından çok daha fazla olması tehlike oluşturuyor. Üreme ve tedavileri yumurta stimüle edici tedavilere yanıt vermemektedir. Yumurtlama bozukluğu, gebe kalmakla, karşılaşılan önemli sorunlara sebep oluyor.

Anne adayları için aşırı kilo hormonları etkiliyor. Vücutta periferik yağ dokusu ve yumurtalarını etkilediğinden dolayı sağlığınızı olumsuz şekilde etkilemesine sebep olabilir. Yapılacak bir takım hormon testlerinden dolayı kandaki biyokimyasında değişiklik olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir