Menu

Aşırı Terleme Nedenleri

Aşırı terleme yaz aylarında özellikle sıkla karşılaşılan sağlık sorunlarındandır. Rahatsız edici olan kokularla birlikte insanların sosyal hayatlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Havaların ısınmasından dolayı kaynaklı olmasına rağmen terlemeler insanların yaşamlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Aşırı terlemenin oluşturduğu kokular zaman içerisinde çekilemez hale gelmektedir. Aşırı terlemeden dolayı mağdur olmamak istemiyorsanız daha dikkatli olmanız gerekecektir.

İnsan vücudu sıcaklık dengesin sağlamak için sıvı tüketimi oldukça önemlidir. Vücutta zararlı maddelerle birlikte tuzun etkisiyle terleme gerçekleşir. Normalin üstüde terleme olan kişilere tıpta hiperdihroz adı verilen rahatsızlık tanısı koyulur. Aşırı terleme çeşitli yöntemlerle önlenmesi mümkündür. Bunlar botoks uygulaması başta olmak üzere kullanılan bitkisel yöntemlerde önleyici olabiliyor.

Aşırı terlemenin temel sebepleri mevsimsel, stres, heyecan, sıcaklık, giysi, kilo gösterilmektedir. Obezite ve doğuştan gelen rahatsızlıklar insan hayatlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

En çok bilinen yöntem cerrahi yöntem olmaktadır. Hasta cerrahi tedavide ter bezleri alınarak korunması sağlanmaktadır. Ameliyat ortalama olarak 20 dakika kadar sürerek tedavisi yapılır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.