Avokadonun Cilde Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Avokado, lezzetli bir yiyecek odluğu gibi anavatanı Orta Meksika olmaktadır. Çiçekli bitkilerden olduğu gibi ülkemize yabancı olmaktadır. Tadı ve lezzetli oldukça yüksek olduğu aşikardır. Herkesin yabancı olduğu meyvenin cilde çeşit çeşit faydaları olmaktadır. Vücudunuz için faydalı olduğu gibi cildinizde ne tür etkisi olacak sizlere bilgi vereceğiz.

Yaşlanmayı önleyici; İçinde ani-aging maddesinin bulunması kırışıklıkları önlemektedir. Ezilmiş bir avokado sayesinde yüzünüzde maske olarak kullanmaya olanak sunulabilir. Genç görünümlü ve güzel görünmek için tüketimlerini arttırabilirsiniz. Vücudunuzda ve cildinizde güzellik için avokado haftalık olarak tüketilmelidir.

Saç serisini canlandırma; Avokado sayesinde kuru ve kaşıntılı saçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ezilmiş avokadoyu saç derinize masaj yaparak uygulamanız durumunda amino asit ve protein sayesinde saçlarınızda canlanma, iyileşme ve dolgunluk görebilirsiniz.

Cildi nemlendirir; Avokadonun içinde yağ bulunması cildiniz için şifa olacaktır. Doğal yağlar ile uyuşması cildinizi besler ve olumsuz etkilenmesin önlemektedir. Gözeneklerini koruyarak temizlenmesine yardımcı olur. Avokadoyu ezerek 5-10 dakika kadar cildinizde bekletin ve ılık suyla yıkayınız cildiniz beslensin.

El bakımı; Ölü derilerin bir çoğu ellerimizde bulunacaktır. Avokadoyu ezdikten sonra yulaf ve şeker karışımı hazırlayın. Ellerinize masaj yaparak uyguladıktan 5 dakika sonra sabunsuz şekilde ellerinizi durulayın.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir