Menu

Bağırsaklar Nasıl Temizlenir

Bağırsak sağlığının korunması için belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Sağlıklı bağırsaklara ulaşılabilir. Vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi için boşaltım sisteminde önemli görevler üstleniyor. Boşaltım dışında besinlerin emilimini sağladığından sağlıklı olması oldukça önemlidir. Bağırsak sistemi sindirim sistemini destekleyerek temizlemesini sağlar.

Günümüzde bağırsaklarımızın temizlenmesi genellikle su tüketimi ile gerçekleşir. Stres ve bunalımdan sonra bağırsaklar sağlıklı şekilde çalışmayarak insanları olumsuz şekilde etkiler. Bağırsaklar dış etkenlerden etkilenerek zarar görebilir. Kolon kanserine neden olup bağırsaklar fonksiyonları yerine getiremeyebilirde. Kalın bağırsaklarımız önemli olduğundan dolayı uzmanlar tarafından alacağımız fikirler sayesinde temizlik yapılır. Bağırsak temizliği çeşitli yöntemlerle sağlanabilir. Hastalıklara karşı korunduğumuz gibi rahatsızlıklardan uzak kalırız.

I. Yöntem
İki adet havuç
Bir adet pancar
200 gram lahana
İki adet elma
Yarım demet dereotu ve maydanoz

Malzemeleri karıştırdıktan sonra sıkıyoruz. Oda sıcaklığında günde üç defa olmak üzere tüketilmelidir. Bir hafta ara vermemden uygulanacak kür sayesinde zararlı bakterilerden korunabiliriz.

II. Yöntem
Lavman uygulayarak yapılacak yöntem bağırsaklarımızı temizler. Bunun için eczanelerde bağırsak temizleyici ilaç alarak temizlenmesini sağlayabiliriz.

III. Yöntem
Bitkisel kapsüller sayesinde bağırsaklarımızın hızlı çalışması sağlanır. Uzmanlar tarafından verilecek olan bitkisel ilaçların kullanılması önerilmektedir. Bağırsak sorunlarınız yoksa ilaçları gönül rahatlığı ile kullanarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.