Bebek Uyutmanın Kolay Yolu

Geçmişten günümüze anne ve babaların en sık yaşadığı sorunların başında bebek uyutmak geliyor. Yeni doğum yapmış annenin dinlenmek istemesi, babanın işe gidip çalışması iki taraf içinde zordur. Farkında olmadan çocuğun uyanması insanları rahatsız eder. Bunlar arasında evine özel salıncak kurduran mı dersiniz yoksa kendi kendine sallanan aletler mi haddi hesabı yok. Teknoloji ile beraber çeşitli uyutma araçları alır telefonlarına uygulamalar yükleyerek bebeklerini uyutma çabasındalar.

Ayakta, beşikte, battaniye de hatta kucağında sallayarak uyutmak isteyenlerde olmuştur. Bir yere kadar faydalı olduğu gibi bebeğiniz için ideal uyku düzenini bulmalısınız. Rahat şekilde uyur dinlenir kendini iyi hisseder. Uyumaya direnen bebekler krizlere girer bağırmaktan sesleri durmaz. Sakinleştirici çaylar içen süpürge ve fön makinesinin sesinde uyutma çabasına girenler mi oldu bilemezsiniz.


Ebeveynler için geçmişten günümüze birde ninniler gelir, annelerimizin çocuklarını uyuturken söylediği ninniler dinlendirici olmaktadır. Uzmanlar ninni söylenmesinin bebeğin büyüme ve gelişmesine olumsuz etki yaratacağını düşünüyor.

Her durumda dikkatli olunmalı pratik yöntemler kullanarak hareket edilmelidir. Uzak doğuda yaşayan Nathan Dalio adındaki kişi bebeğini uyuturken çok gizli bir şey kullanıyor. O gizli yöntem mendil sayesinde bebeği uyutmaktan geçiyor. Dalio, mendili bebeğin çenesinde 3-4 kez gezdirerek bebeğin uykusunu getirip onu uyutuyor. Neden uyuduğu bilinmiyor ama bebeğini uyuturken çok başarılı yöntem olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.