Bebekler Neden Parmaklarını Emerler

Sponsorlu Bağlantılar

Bebelerinizin parmaklarını neden emdiğini hiç düşündünüz mü? Oldukça ilginç olan alışkanlık doğumları ile beraber geliyor. İlk kez gözlerini açtıklarında çevrelerindekileri tanımak için parmaklarını emiyorlar. Emme içgüdüsü sayesinde karınlarını doyurmaları kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlıyor. Bir şey emdiklerinde annelerinin sütünü emdiğini düşünüyorlar. Yalancı memelerde bu yüzden yapılmıştır. Bebeklerin devamlı emme alışkanlıklarından kurtulmalarını birazda olsa sağlamaktadır.

Tatmin ve hoşnutluk duyduklarından dolayı bebekler parmaklarını emmeye başlarlar. Ağzına götürdükleri parmaklar süt gelmesi duygusunu yaratıyor. Emdikleri parmaklarından dolayı alışkanlık haline gelerek bu şekilde uyuyabilirler.

Bebeklerin parmaklarını emerken dikkat edilmesi gereken unsur ise onları ısırmamalarıdır. Yanlışlıkla süt gelmesi için ısırdıklarından dolayı kendilerine zarar vermektedir. Bebeklerinizin parmaklarını emmemeleri için küçük eldivenler takarak önleyebilirsiniz. Bunun için yalancı memeler ve biberonlar kullanılarak önüne geçilmektedir. Ebeveynler dikkat etmeyince ciddi sorunlar yaşamalarına sebep olabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir