Bel Ağrısının Nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar

Her yaştan insanın yaşadığı sağlık sorunlardan görülmektedir. Önceden alınmayan önlemler ilerleyen yaşlarda bel ağrısına sebep olabilir. Bu süreç içinde kişiler sağlığına dikkat ederek yanlış hareketlerden uzak durmaları gerekiyor.

Bel ağrısı ile genellikle yorgunluk zamanlarında ortaya çıkmaktadır. Bir çok sebeple birlikte bel ağrısı kronik bir ha almasını önlemek gerekiyor. Kişiler kronik hastalıklara dikkat etmediğinden dolayı sağlık alanında sıkıntılar yaşayabilirler. Şikayet eden hastaların bir çoğu yaptığı yanlış hareketler sonucunda karşılaşmış olurlar. Muhakkak bir uzmana görünerek bel ağrısına sebep olan etken tespit edilerek gereken önlemler alınması gerekli.

Bel ağrısı kas ve bağ dokuları yada kemiklerden dolayı ortaya çıkabilir. Kireçlenme, fıtık gibi rahatsızlıklar bel kayması sorunlarına neden olmaktadır. Bel ağrısının nedenleri kişilerin yaptığı meslek ve genetik faktörlere bağlı olabiliyor. Bedensel olarak hareketlilik, iş yükü kişilerin bel kısımlarında ağrıların oluşmasına sebeptir. Hareketsiz kalan kişiler bel ağrısı ile karşılaşabilirler. Uzun yürüyüşlerde belde oluşan ağrıların sebebi hamlaşmış olarak tabir edilerek kişilerin kas ve vücut bölümlerinin yeterli olarak çalışmamasıdır.

Bel ağrısı nasıl hafifletilir?
Bedeni hareketsiz bırakmayarak devamlı hareket edin,
Öne ve yere eğilirken dizlerinizi bükünüz,
Vücut ağırlığınızdan %30’dan fazla yük taşımayın,
Sırt ve karın kaslarınızı güçlendirecek egzersizler iyi gelecektir,
Kilo sorunu olan kişiler için vücudunu taşıyamadığından dolayı hızlı şekilde ağırlık kendisin göstermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir