Bilgisayarı Nasıl Soğuturuz

Sponsorlu Bağlantılar

Oda sıcaklığınızın artması sonucunda bilgisayarınızın soğutma sistemleri yetersiz kalabiliyor. İster istemez bilgisayarınız ısınarak işlemci görevini yerine getirmekle zor durumda kalabilir. Laptop, masaüstü ve note pad kullananların ortak sorunları olmuştur. Bilgisayarınız kasılmaya başlıyorsa, yavaşladıysa, işlemleri yapmakta zorlanıyorsa öyleyse soğutma sisteminizin yetersiz kaldığını düşünebilirsiniz.

Kış aylarında evimizde soğutma sistemi olmadığından dolayı normal derecede ısınması zordur. Bulunduğunuz odanın sıcaklığı bilgisayarınızı olumsuz şekilde etkileyecektir. Bilgisayarınızın DVD kısmını açık tutarak soğumasına ufak bir katkıda bulunabilirsiniz.

Kaliteli bir soğutucu almanız bilgisayarınızın soğumasına önemli katkıda bulunacaktır. Laptop kullanan kişiler bilgisayar başında saatlerce zaman geçiriyorsa mutlaka denemelisiniz.

Masaüstü kullanan kişiler kasanın yan tarafını açık bırakarak soğumasına yardımcı olabilirler.

Soğutucunuz tozlanmışsa eğer temizleyerek temiz şekilde hava almasını sağlayabilirsiniz. Kendiniz yapamıyorsanız eğer bilgisayarcıya götürerek bakımını yaptırmanız mümkündür.

Bilgisayarınızı yoracak olan program, uygulama, internet sekmelerini kapatarak aşırı şekilde yorulmasının önüne geçebilirsiniz. Ram ve işlemci yetersiz kaldığı zaman çalışma performansını yükseltmektedir. Haliyle ısınması da çok daha çabuk oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir