Bıttım Sabununun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Bıttım sabunu, çitlembik yaprakların toplanıp ezilmesi ile elde edilen yağından yapılan doğal sabundur. Bıttım sabununu genelde Siirt ve çevresinde üretilerek satıldığını görebilirsiniz. Saç bakımı için birebir olduğu gibi sivilce, akneler ve yağlanmayı önler.

Bıttım sabununun faydaları
Cilt hastalığı olan sedef hastalığının iyileşmesinde etkilidir. Saç derisinde kepeklenme, yağlanmayı önleyerek canlı saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçlarda kaşıntı oluşumunu engellediği gibi egzama hastalığına iyi gelir. Son zamanlarda egzamanın yaygınlaşması kızarlık, kaşıntı, kanama gibi durumların olmasında bıttım sabunu kullanılarak önlenebilir. İlk dönemler saçlarınıza sertlik vermesi normal karşılanmalı, yaklaşık bir ay içinde canlarınız canlı ve ipeksi olacaktır.

Bacaklarda oluşan varislerin iyileşme göstermesi için kullanılabilir sabunlardandır. Masaj yapılarak varisli bölgenin rahatlaması, ağrıların azalması ve açılması sağlanmaktadır.

Yüzde kullanımı ile sivilce oluşumlarını, izlerini, aknelerin önlenmesi, siyah gözeneklerden korunmanızı sağlar.

Bıttım sabunu nasıl kullanılır?
Bıttım sabununun etkisini göstermesi için normal sabun gibi köpürtülmesi gerekmektedir. Bol köpürttükten sonra saçların diplerine masaj yaparmış gibi uygulanmalıdır. Düzenli olarak saçlarınıza uygulanacak masaj sayesinde canlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı bıttım sabunu ile yıkadıktan sonra 2 gün boyunca tekrardan yıkamayın, saçlarınız sabunun etkisi sayesine beslenmesin ve korunsun.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir