Boğaz Ağrısına Bitkisel Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Boğaz ağrısı için artık ilaçlardan ve kendiliğinden geçmesinden medet ummayanlar için bitki çaylarını tavsiye edebiliriz. Viral enfeksiyonlardan dolayı boğazınız şişebilir, kaşınır, rahatsızlık verir ve su içmenize kadar her şeyinizi zorlaştırır. Doğal yöntemler sayesinde vücudunuzun direncini arttırarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Boğaz ağrılarından kurtulmak için bitki çaylarına ağırlık vermeniz gerekmektedir. Boğazınızı yumuşattığı gibi ağrılardan kurtulmanıza olanak sağlıyor. Tahriş olmasının önüne geçebilir, öksürüğü azaltmanız mümkündür. bitki çayları sayesinde içebilir yada gargara yapabilirsiniz. Boğazınızı tamamen temizleyerek mikroplardan arındırmış olacaktır.

Bitki çayı olarak tedavi yöntemini seçen kişiler için vereceğimiz çaylarla tedavi görebilirler. Çayların olası yan etkilerinden dolayı çayı hazırlayıp soğutup gargara yapılabilir.

Ada çayı
Soğuk algınlığına karşı ilk olarak adaçayı tüketmeniz gerekir. Öksürük ve boğaz ağrısı yaşıyorsanız eğer anti mikrobiyal ve anti-iflamatuar özeliklerine sahiptir. C vitamini ihtiyacınızı karşılayarak sağlığınıza ulaşmanız mümkündür.

Papatya çayı
Sadece sinirlerinizi değil aynı zamanda boğaz ağrınızı iyileştirmektedir. İş yerinde içilen papatya çayı uykunuzu getirdiğinden işinize odaklanmayabilirsiniz.

Okaliptüs çayı
Soğuk algınlığı ve grip olunması durumunda boğazınızı temizleyebilirsiniz. Boğazınızı yatıştırdığı gibi rahatlamasını sağlar. Bitki çayı sayesinde boğazınızdaki ağrılardan kurtulabilirsiniz. Soğutulması durumunda gargara yapılarak boğazların temizlenmesinde etkilidir.

Boğaz Ağrısı İçin Diğer Öneriler
Günde 2-3 kez ılık tuzlu su hazırlayarak gargara yapabilirsiniz. 1 çay bardağı suyun içine 1 çay kaşığı tuz koyarak karıştırınız. Gargara yapmanız boğazınızı rahatlattığı gibi ağrıların geçmesini sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir