Boy Uzatan Yiyecekler Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Erkenden boylarının uzamasını isteyenler çeşitli yiyecekler tüketmeye devam ediyor. Uzun boylu olmak isteyen kişiler hangi tür yiyecekleri yemeleri gerektiğini sayfamızda paylaşacağız. Kısa boylu olmak genetik faktörlerin etkisi olup küçüklükten gelen bir beslenme eksiğinden dolayı dahi olabilir. Uzun boya sahip olmak isteyip yetersiz kalıyorsa doğru yiyecekler tüketerek bir nebze olsa boyunuzun büyümesini sağlayabilirsiniz. İnsanlarda özgüven eksikliğine sebep olan kısa boyluluk başkalarının gözünden küçümsenme ve başarısızlık durumu oluyor. Boyun kısa olmasından dolayı bir çok iş alanında faydalanamadığınız gibi hayatınız çok daha zor olacaktır.

Boyunuzu uzatacak olan sağlıklı yiyeceklerin tüketilmesi vücudunuza etki yaratacaktır. Kısa boylu kişilerde beslenme sorunları olurken bunların aşılması gerekli olabilir. Genelde boyun uzaması 12-23 yaşları arasında olsa dahi ergenlik döneminde çok daha etkili oluyor. Boyun uzaması kilo ile orantılı olarak yedikleri yiyeceklerin miktarlarına ve türlerin dikkat etmeleri gerektiğini gösteriyor.

Protein: Boyun uzamasında ve kemiklerin gelişiminde protein gereklidir. vücudumuzda sindirim, solunum sistemlerini desteklediği gibi gelişimi sağlar. Protein sayesine kas gelişimi de görülerek boyun uzamasında etki yaratır.

Mineraller: Magnezyum, fosfor, flor, iyot, demir ve manganez gibi minerallerin kullanılması gereklidir. Herkes için kalsiyum önemli olup kemiğin yapı taşıdır. Gelişmek ve boyun uzaması için kalsiyum bulunan vitaminler tüketilmesi gereklidir.

Boy uzaması için tüketebileceğimiz gıdalar süt ve süt ürünleri, sebze ve meyveler, tavuk, kırmızı et, yumurta, soya, yulaf, mercan kalsiyumu başta tüketilmeli. Haftalık ürünlerden belli miktarda tüketilmesi sayesinde vücudumuz depolanır.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir