Bumerang Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Tahtadan yapılıp V şeklinde olan fırlatılarak kullanılan silahtır. Sert ve dayanıklı ağaçlardan yapılarak kıvrımlı şekilde kullanılır. Hazırlanması ile birlikte fırlatılması durumunda tekrar atıldığı noktaya geri gelmektedir. Havada süzülme özelliği sayesinde fırlatmada geri gelebilir. Tarihte bumerangı silah olarak kullanan kişiler avcı ve savaşçılar olmuştur. Hedefe doğru fırlatarak ona zarar verir ve tekrar geriye döner. Afrika ve Hindistan yerlileri tarafından çok kullanılmıştır.

Düz bir şekilde fırlatılarak havada süzülüp çok uzak mesafelere giderek fırlatıldığı noktaya geri gelebilmektedir. Bumerangların kullanımı oldukça geniş olup tekrar geri dönüş sağlamaktadır. Fırlatmaktan sonra tekrar geri gelirken size zarar vermemesi için dikkatli bir şekilde tutmalısınız.

Yanlış tutulan bumerang hava ile teması yanlış olacağından dolayı hiç beklemediğiniz yönde giderek geri gelmeyebilir. İç açısı fırlatıcı yöne doğru tutulur ve hedef belirlenir. Hızlı bir şekilde uç noktasından tutularak fırlatılır. Fırlatılacak kolun omuz hizasında belirlenerek hedefe doğru atılmalıdır. 70-80 derecelik açı sayesinde rüzgarın yönüne doğru fırlatılır.

Bumerang kullanmak için geniş araziler tercih edilmelidir. Gideceği mesafe oldukça fazla olacağından etkilenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir