Menu

Çanakkale Savaşı İle İlgili Yazı

Çanakkale Savaşı Yazı Kısaca, Çanakkale Savaşı İle İlgili Yazılar kahramanlığın nesilden nesle aktarılan savaşlardan birisi olmuştur.

Türk milletinin kahramanlıklarının yazıldığı dönemlerden birisidir. Kurtuluş Savaşı zamanında tüm insanlar fedakarlık yaparak büyük bir kahramanlık gösterdiler. Efsanelere ve hikayelere konu olmuştur yüz binlerce kişi hayatını kaybettiği Çanakkale savaşı bizim kalbimizin içinde önemli yere sahiptir. Atalarımız ile gurur duyabileceğimiz zamanlardan birisi olmuştur. Yüzyıllar boyunca savaşlara katılmış olup orada ölüme doğru gitmişlerdir.

Halk elinde ne varsa ne yok cephelere göndererek oradakilerin karınlarının doymasını sağladılar. Yardımlaşma ve dayanışmanın en çok olduğu dönemlerden birisidir. Yokluk içersinde olan Türk ordusuna sahip çıkan Türk milleti olmuştur. Evlatları, kardeşleri, ağabeyleri, babalarıydı cephelerde olanlar.

Türk ulusunun özgürlüğe kavuşması için Çanakkale savaşının kazanılması gerekiyordu. Burada gösterilen kahramanlık sonucunda 250 bin askerimiz şehit düşmüş olup onlar için devasal bir anıt yapılmıştır. Tüm şehitlerimize buradan Allahtan rahmet diliyoruz.

One Response
  1. samet Cevapla

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.