Cilt Alt Tonu Nedir? Nasıl Belirlenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kozmetik ürünleri kullanırken cildimizin daha güzel görünmesi için cilt alt tonumuzu test yaptırarak öğrenmemiz gerekmektedir. Kullanacağımız malzemeler cildimizin bazı bölgelerinde gerek kalmadan kendi renginde belli edebilir. Cildimizin alt tonunu öğrenmek için üç farklı şekilde inceleme yapılarak öğrenilir. Bunlar cildimizin rengini ortaya çıkartarak makyajınızı daha düzgün şekilde yapabilirsiniz.

Damar testi: ışıklı ortamda bilek ve şakaklardaki damarların varlığını gözlemleyebilirsiniz. Damarlarınız mavi renkte görülmesi cool alt tona sahip olduğunu gösterir. Damar renginiz belirsiz bir renkte kalıyorsa cilt tonunuz nötr olduğunu gösterir.

Kağıt testi: Yüzünüzü soğuk suyla yıkayınız, aynanın karşısına geçin ve A4 kağıdını yaklaştırın. Cildiniz sarımsı ve kırmızımsı gözükmeye başlarsa eğer warm alt tonuna sahipsinizdir. Yüz hatlarınız pembemsi olursa eğer cool alt renk tonlarına sahip olmaktadır.

Mavi ve mor renkler cildinize yakıştığınızı düşünmeniz cool cilt alt tonuna sahip olduğunuzu gösterir. Cilt renginizi belirlemeniz için renkler oldukça önemli olmaktadır.

Neden cilt alt tonu testi yapılır?
Cildinize yapacağınız makyaj daha canlı ve tutarlı olmasının sağlanması için yapılmaktadır. Seçilecek renkler ve uygulanacak kozmetik ürünleri ile kendisini göstermesi mümkün olmaktadır. Kaliteli kozmetik ürünlerin kullanımı ile cildinizi güzelleştierbilir ve canlı tutabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir