Menu

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı konusunda yetersiz bilgiye sahip olan bayanlar kendilerine yeteri kadar özen göstermeyerek güzelliklerini hep saklamak zorunda kalıyorlar. Cilt bakımı yapıldığı zaman hassaslıklar göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Güzel ve taze bir cildiniz olması için maskelerin yanı sıra yapacağınız tonikler yeterli olacaktır. Cilt bakımı insanların öğrenerek, uygulayarak gerçekleşir.

Cilt Nemlendirme
Nemlendirici kullanmanız hücrelerin yenilenmesi ve onarılmasını sağlayacaktır. Ucuz kremlerin kullanımı cildin nemlendirilmesini olumsuz etkiler. Sağlıklı olarak tercih edeceğiniz nemlendiriciler yumuşacık pamuksu gibi cilde ulaşmanızı sağlar.

Tonik Yapımı
Cildinizde kullandığınız çeşitli kimyasalların kalıntılarından kurtulmak adına uygulanan toniktir.

Yarım bardak su
2 çay kaşığı papatya çayı

Birbirleri ile karıştırdıktan sonra cildimizin çeşitli bölgelerine uygulamamız yeterli olacaktır.

Cilt Temizleme İşlemi
Cildimiz sürekli olarak yağlanacak, kirlenecektir. Devamlı olarak temizlik yoracağından dolayı vücudumuzu ılık su ve süt kullanarak gerekli olan temizliğimizi yapmamız mümkündür. Süt kullanımı cildimizi temizlediği gibi yumuşatıcı özelliği bulunmaktadır. Limon suyu, domates doğal asitler olarak faydalanılması mümkündür. Cildimizin temizliğinde oldukça önemlidirler.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.