Cilt Lekeleri Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt lekelerinin vücutta oluşması hepimiz için oldukça rahatsız edici olabiliyor. Renklerin görünümü kendimize olan özgüvenimizi kaybederek, denize girmemize ve güzel elbiselerden uzak durmamıza sebeptir. Cilt lekesi güneş, yaş, genetik, bir kaza sonucunda oluşabilir. Aralarında en zor lekelerden birisi kaza lekesidir. Genetik ve yaşla çıkan lekelerinde uğraştırdığını bilmeliyiz. Güneş ve genetik faktörlerden dolayı oluşan lekeler için maske tarifleri ve beslenme sayesinde atlatabiliriz.

Cilt lekeler için doğal maske
1 Adet yumurtanın akı
Yoğurt (1 tatlı kaşığı)
Limon(2-3 damla)

Hazırlanışı: Malzemeleri bir kase içinde karıştırın, lekenin olduğu yere parmaklarınızla masaj yaparmış giib sürünüz. Peçete ile kapatarak 5-10 dakika sonra yırtmadan çıkartın. Her hafta uygulamanız durumunda lekenin gözle görülür şekilde kaybolduğu göreceksiniz.

Vücut kendi kendini yenilediğinden dolayı doğru beslenmek lekelerin olduğu yerlerin yavaş bir şekilde yok olmasını sağlayacaktır. Lekelerden kurtularak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Aşırı baharat tüketmeyi, sigara ve alkolü azaltın.

Vücut hücreleri en iyi 23:00 – 04:00 saatleri arasında yenilendiğini göz önünde bulundurursak uykunuzu ayarlamalısınız. Lekelerin bulunduğu hücreler yenilendiğinden dolayı kendinizi daha dinç hissedeceksiniz.

Güneş lekelerinden nasıl korunulur?
Güneş lekelerinden korunmak için yazın güneşin dik geldiği saatlerde dışarı çıkılmamalı. Koruyucu güneş kremleri kullanmak sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Işınlardan korunmak için boyun ve yüz kısmını örtecek şapkalarda tercih edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir