Menu

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir

Yaz mevsiminin serinlemek için vazgeçilmezi olan deniz suyundan faydalanmalıyız. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizden bolca faydalanabiliyoruz. Yakınlarımızda olmasa dahi uygun fiyata tatile giderek tadını çıkartabiliriz. Güneşten koruduğu gibi, cildimizi ve bedenimizin rahatlamasını sağlamaktadır. Kendinizi denizin ılık sularına bırakın, suyu tüm vücudunuzda hissettiğiniz zaman rahatlama sağlayacaksınız.

Anne karnında olduğumuz zaman dahi sıvı bir baloncuğun içinde olmaktayız. Kendimiz iyi hissettiğimiz gibi huzur bulmaktayız. Anne karnında olduğumuzu o duyguyu tekrar yaratarak stresten kurtularak rahatlayabiliriz. Su kan pompalanmasını sağlar, zihni ve bedeni gençleştirici etkisi bulunur.

Vakit geçirmek isteyenler için bir numara olmaktadır. Denizin tadını her saniye çıkartabiliriz. Havası ve ortamı çok daha güzel olarak ruhen de dinlenmiş oluruz. Vücudumuzdaki negatif yükleri alır.

Denizde güneşten bolca faydalanırız. Deniz havası, bedenimizin endorfin salgılanmasını sağlar. Bedenin rahatlamasını sağladığı gibi güneş ışınlarından bizleri korurlar. Tedavi edici etkisi yaratarak rahatlamamızı sağlamaktadır.

Deniz suyunda 89 tane farklı içeriğe sahip şifalı madde bulunmaktadır. Potasyum klorür bol miktarda olması cildimizi yeniler. Kendimizi iyi hissettiğimiz gibi tatil dönüşü rahatlarız. Deniz suyu canlandırıcı etkisi bulunup gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır.

Tuz oranının fazla olması sinüs yollarını açarak temizler. Alt ve üst solunum yollarına birebir gelmektedir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.