Dijle TV Frekans

Diyarbakır’da yayın hayatına başlayan kanallardan olmuştur. Yaptığı yayın yüzünden kapatılan ve Türksat sözleşmesi feshedilen kanaldır. Dijle TV tekrardan yayın hayatına Batman’da başlamıştır. Nilsat uydusu üzerinden tekrar izlenebilir hale gelmiştir. Kanal kapatılarak yayın hakları elinden alınmasından sonra başka uydu ile sözleşme yaparak halen yayın hayatına devam etmektedir.

Türkiye’den dijle tv’nin izlenebilmesi için uydu alıcılarınızdan FREGUENCY. 11095/HS/R. 27500 FEC. ¾ frekansını girmeniz gerekmektedir.


Türksat 4A uydusu 18 Eylül tarihinde yayın hayatına geçecek ama gerek kalmayacaktır. Nilsat üzerinden yayın yaptığından dolayı Dijle TV izleyenler frekanslarını değiştirmek zorunda kalmayacaktır. Frekans değişikliğinden dolayı etkilenen kanalları tekrardan geri ekleyebilirsiniz. Uydularınızın alıcılarında frekans bilgilerini değiştirmeniz yeterlidir.

Kanallarınızı özgür bir şekilde seyretmek için frekans bilgilerinin güncellenmesi gerekli olacaktır. Kanalınızın frekanslarını devamlı şekilde güncel tutmak için Türksat 4A frekans listesini takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.