Diş Çürümesinin Nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar

Dişlerimiz bir defaya mahsus olarak çıkıp uzun yıllar boyunca kullanmaktayız. Sağlığına ve temizliğine dikkat etmediğimiz sürece zarar görmesi kaçınılmazdır. Diş hastalıklarının temel sebebi dolaşım sistemi hastalıkları kendisini gösterir. Diş hastalıkları kısa zamanda tüm vücudumuzu etkileyebilir. Boğazımızdan midemize ve vücudumuza dağılan bütün besinler buradan geçmektedir.

Dişlerde çürüme genellikle bir şeyler yedikten sonra dikkat etmememizden dolayı kaynaklanıyor. Dişlerimizin arasına sıkışan şeker parçaları zaman içinde bakteriye dönüşerek çürümeyi hızlandırıyor.

Yediğimiz yiyeceklerden dolayı dişlerimizin arasında yine parçacıklar kalacaktır dişlerimizin çürümesine sebeptir. İçtiğimiz içecekler asitli ve şekerli olması ağzımızdaki tükürüğünde öyle olmasına sebeptir. Kendimizi bu durumdan koruyarak zarar gelmesini önlemeliyiz.

Bunların önlenmesi için diş temizliğimizi düzeni şekilde yaptırmalıyız. Yılda en az iki defa diş doktoruna görünmemiz şarttır. Dişlerimizi günde iki defa fırçalamalı, bir defa ise diş ipi ile aralarında kalan parçaları temizlemeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir