Diş Sağlığı İçin Yararlı Besinler

Sponsorlu Bağlantılar

Diş sağlığını korumak sadece fırçalamak ve temizlemek ile olmuyor. Sağlıklı beslenerek dişlerimizin kuvvetlenmesini sağlayabiliriz. Dişimiz için bol miktarda kalsiyum gerek duyulmaktadır. Bunu sağlamak için kalsiyum içeren besinleri tüketerek dişlerimizin zarar görmesini önleyebiliriz. Gün boyunca bir çok yiyecek yemekteyiz, abur cuburlarda bunların yanında ilaveten dişlerimize zarar veriyor. Sağlıklı bir diş için tüketeceğimiz ürünler ve dikkat edebileceklerimizi mutlaka bilmeliyiz. Süt ve süt ürünlerinde bolca kalsiyum olması dişlerinizin korunmasında etkilidir.

Şeker yendiği zaman dişlerin temizlenmemesi sonucunda çürük oluşumunu olacaktır. Bakteriler zamanla dişlerimizde çürük oluşumunu tetikleyebilir. Üzümlerde şekerli olmasına rağmen çürük değil de çürüklerin engellenmesini sağlamaktadır.

Yeşil çay tüketimi dişlerinizde plak oluşumunu engelleyerek koruyacaktır. Bakterilerden korunmak için bitkisel çaylara ağırlık verebilirsiniz.

Şekersiz sakızlar dişlerinizde oluşan plakları ve bakterilerin arındırılmasını sağlar. Ara sıra çiğneyeceğiniz sakız size renklilik getirecekler. Dişlerinizin şekerli ve asitli yiyeceklerden korunmasını sağlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir