Diz Kapağı Kararması Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar

Havaların ısınması ile deniz sezonunun açılması bir oldu. Bayanların özellikle dikkat ettikleri noktalardan birisi dizlerde olan kararmalar oluyor. Estetik açıdan kendilerini kötü hissettiklerinden, doğal olarak tedavi yöntemleri ile çözüm aranıyor. Cildinizi temizlediğiniz gibi canlılığınız sağlamanız mümkün olmaktadır.

Diz kapağı kararması için doğal tarif
1 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı zeytinyağı

Zeytinyağı ve şekeri birbiri ile karıştırdıktan sonra hamur haline gelmesini sağlayın. Kararma olan bölgelere sürülerek 5 dakika bekletilerek emilmesi sağlanır. Ilık su ile beraber 2 günde 1 olmak üzere tekrarlanması kısa sürede çözüme ulaştırmaktadır.

Diz kapağı kararması için yoğurt maskesi
2 yemek kaşığı yoğurt
10 adet badem

Bademleri toz haline gelene kadar eziniz. İçine yoğurdu karıştırınız. Karışımı diz kapağının üzerine uygulayarak 10 dakika kadar beklettikten sonar ılık su ile yıkayınız. Haftada iki defa uygulanabilir.

Diz kapağı kararmasını geçiren tarif
4 adet ceviz
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Cevizleri toz haline gelene kadar ezin. Malzemeleri birbirlerine karıştırdıktan sonra karışımı kararma olan bölgelere sürünüz. 10 dakika beklemenin ardından ılık su ile durulayınız. Haftada 1 kez uygulanacak yöntemdir.

Diz kapağı kararmasına bal ve limon tarifi
1 yemek kaşığı bal
1 adet limon suyu

Karışım karıştırıldıktan sonra bölgeye sürülerek 20 dakika bekletilir. Limon doğal olarak beyazlatma etkisini diz kapağınızda gösterecektir. Ilık su ile temizleyiniz ve haftada 3 kez uygulayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir