Doğanın İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Sponsorlu Bağlantılar

Şehir yaşamı insanı yorduğu gibi yoğun stres altında kalmasına neden oluyor. Doğa hayatı bütün yorgunluklarımızı alan, huzurlu hissettirerek stresimizi attığımız yerdir. Gürültüsüz, rahat bir yaşa ortamında insanlara huzur verir.

Doğa yaşamın içinde olmak insanlar üzerideki negatif enerjiyi alır. Hava kirliliği olmaması ile çeşitli üst solunum yolu hastalıklarının da önüne geçilir. Nefes alıp vermekte rahatlık vücudun oksijene ulaşması sağlanabilmektedir. Kişiler rahatlık içinde olmaları onların iş alanlarında daha yoğun şekilde çalışmalarını da etkiler. Verimli bir yaşama ulaştıkları gibi çevresel faktörlerden uzaklaşır.

Gürültü, ışık kirliliği en az seviyede olması göz, kulak sağlığını etkiliyor. Rahat olmaları sorun yaşamalarının önüne geçeceğini gösteriyor. Doğadaki canlılar ile iç içe olmaları tanımalarını sağlamaktadır. İnsanların kendilerini tanımaları, yaşadıklarını hissetmeleri için doğa her zaman önemli görülmüştür. Köyde ve şehirde yaşayanların arasında oldukça önemli farkla oldukları bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir