Menu

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer

Hamilelik döneminde kilolarla birlikte çatlaklar oluşması kaçınılmazdır. Vücutta oluşabilecek çatlaklara yönelik hoşnutsuzluk duyabilirsiniz. Doğumdan sonra karın, bacak bölgesinde oluşan çatlaklar sorun olmaktan çıkmalı. Doğru tedavi ve bakım yöntemi sayesinde çatlaklarınız ortadan kalkarak doğum öncesinde göründüğünüz gibi olacaksınız.

Doğum çatlakları nasıl geçer?
Karın bölgesinin nemli tutulması çatlakların oluşumunu engeller
Hamilelikte ılık suyla duş alınması çatlakların önüne geçer
Günlük tüketilen su miktarına dikkat edilmeli, nem oranına bağlı olup karın kısmı kremlerle nemlendirilmeli
Gerginleşen karın için doktor kontrolüne giderek çatlakları krem almalısınız

Gebelik sırasında çatlakların oluşumunu önlemek için önlemler alınabilir. Sağlıklı beslenmek, egzersiz ve bitkisel kremler sayesinde olmaktadır.

Zeytinyağı
Kantoran yağı
Melisa yağı
Kayısı yağı
Gliserin yağı
Badem yağı
Kakao yağı
Keten yağı
Çörekotu yağı

Karışımı eşit miktarda bir araya getirin. Cildinizin çatlak bölgelerine masaj yaparak uygulayınız. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Haftada bir kez tekrarlanması gereken karışım olmaktadır.

Doğum çatlaklarının tedavisi
Reflexoterapi ile çatlak tedavisi: Hücrelerin zaman içinde görevlerini yerine getiremez hale gelemsi sonucunda uyguladığı yöntem sayesinde tekrar harekete geçmesini sağlamaktadır.

Lazerle çatlak tedavisi: Deride oluşan çatlakların cilt rahatsızlığına neden olmasını engeller. Lazer tedavisi sayesinde cildin üst kısmı soyularak alt kısımda deri elde edilir. Çatlak bölgeler kendisini yenileyerek sorunun önüne geçemktedir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.