Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Evde cilt bakımı yapmak her kadının isteği olacaktır. Güzellik merkezlerine giderek avuç dolusu para vermektense kendi bakımlarını evde kolay şekilde yapabilecekler. Evde doğal tarifler sayesinde cilt bakımı yapması bir o kadar kolay oluyor.

Sıcak ve soğuk su etkisi

Canlı hücrelere ve sert bir yüze sahip olmak için sıcak suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra ardından soğuk ile yıkamanız durumunda kan akışınız hızlanarak daha sert cilde kavuşacaksınız.

Göz çevresine bakım
Göz altında oluşan kesecikler sizi rahatsız edebilir. Buzlu suya pamuk bandırarak göz altınızda gezdirerek masaj yapabilirsiniz.

Manikür yapımı
Evde kendi manikürünüzü yapabilir bakım ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Sabunlu suda ellerinizi biraz beklettikten sonra tırnaklarınız yumuşamaya başlayacaktır. Tırnak etlerini manikür makası ile keserek alabilirsiniz. Manikür yaparak tırnaklarınıza düzgün bir şekil vermeniz mümkündür.

Doğal cilt temizliği için tarif
1 çay bardağı su
Yarım çay kaşığı lavanta

Kolay cilt temizliği için suyun içine lavanta esası ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Karışımı buzdolabına koyarak soğumasını sağlayınız. Pamuk yardımı ile yüze uygulayarak cildinizin canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir