Evde Güneş Kremi Nasıl Yapılır

Güneş ışınlarının cilt sağlığımız açısından faydalarının bulunduğu gibi aynı zamanda zararlarının da bulunduğunu bilmekteyiz. Özellikle de yaz aylarında gereğinden fazlaca güneş ışınlarına maruz kaldığımız takdirde cildimizde başta güneş lekeleri ve kızarıklıklar olmak üzere birçok sorunlar meydana gelebilmektedir. Peki bu sorunlardan nasıl kurtulabiliriz. Dilerseniz güneş ışınları sonucu cildimizde oluşan sorunlardan kalıcı olarak kurtulabilmek adına yazımızda güneş kreminin yapılışı hakkında bilgiler sunalım. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğimiz bu harika doğal güneş kremi aynı zamanda günümüzde en fazla uygulanan doğal güneş kremidir.

Hazırlanışı

Evde güneş kreminin hazırlanışı oldukça basit ve eğlencelidir. Bu harika güneş kreminin hazırlanışı şöyledir;

  • İlk olarak 2 adet orta boy havuç rendelenir.
  • Hemen akabinde ise üzerine geçecek seviyede susam yağı eklenir.
  • Sonrasında ise 1 adet çubuk tarçın ve 1 tatlı kaşığı karanfil eklenerek yaklaşık olarak 15 gün boyunca güneş altında beklemeye alınır.
  • 15 gün sonrasında ise yağ iyice süzülür.

İşte hepsi bu kadar görüldüğü üzere evde güneş kreminin hazırlanışı oldukça kolaydır. Bununla birlikte evinizde hazırladığınız bu harika güneş kreminin eğer koruyucu olmasını da isterseniz 1 çay kaşığı kadar pirinç nişastasını yağın içerisine katarak da kullanabilirsiniz.


Evde Güneş Kremini Ne Sıklıkla Kullanabilirsiniz?

Evde güneş kreminin hazırlanışı hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu harika kremi ne sıklıkla kullanabileceğiniz hakkında bilgiler sunalım. Evde güneş kremini haftada 1 defa cildinize uygulamanız yeterlidir. Bu harika kremin herhangi bir yanetkisinin bulunmadığını da hatırlatarak haftalık olarak 1 defadan fazla kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Evde Güneş Kreminin Faydaları Nelerdir?

Evde hazırladığınız bu harika güneş kreminin birçok faydalarının olduğunu belirtmek isteriz. İşte bu harika güneş kreminin cildinize sunduğu başlıca faydalar şunlardır;

  • Cilt lekelerinin kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır.
  • Güneş ışınlarına bağlı olarak meydana gelen cild kızarıklıklarını kısa sürede yok etmektedir.
  • Cildinizin daha parlak görünmesini sağlamaktadır.
  • Serinletici bir etkisi bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere evde hazırladığınız güneş kreminin cildinize sağladığı birçok faydalar bulunmaktadır. Dolaysıyla sizler de güneş ışınlarına bağlı olarak cild sorunları yaşıyorsanız bu harika doğal kremi evinizin rahatlığında hazırlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.