Google SoftCard’ı Satın Aldı

Sponsorlu Bağlantılar

Google, planlarını değiştirerek Softcard uygulamasını satın aldı ve bugünlerde kapatılacak olan uygulamada beklentileri olanlar için destek ve bilgilendirme amaçlı belge yayınladı. Google’ın sahip olduğu mobil ödeme sistemi Google wallet, Softcard’ın yerini alarak devam edecek. Windows Phone telefonlar için mobil ödeme olarak Softcard kullanılmaktaydı. Kaldırılması ile mobil ödeme sisteminin nasıl yapılacağı henüz bilinmemektedir. Büyük ihtimalle Windows Phone platformundan geri çekileceği düşünülüyor.

Tasarımları ve kullanımı ile Windows Phone için Softcard’ın etkisi önemlidir. Mobil cihazların kullanımda AT&T ve Verizon aboneleri için kullanım yapılmıştı. NFC özelliği bulunan telefonlar için kullanımı oldukça geinş görülüyor. Parmak izi ile ödeme imkanı sunarken bugünlerde kaldırılıyor olması kullanımı daraltacaktır. Her seferinde şifre girerek alışveriş yapmayı sonlandırarak hayatınıza kolaylık getirmişti.

IOS kullanıcıları için Apple Pay, Android kullanıcıları Gooele Wallet ile piyasaya girmişti. Windows Phone için Apple Pay yeni bir geliştirme yapmazsa büyük sıkıntı yaşanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir