Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Bayanların sağlık sorunlarında sık sık karşılaştıkları durumlardandır. Göz altında oluşan şişlikler zaman içinde morluğa dönüşerek sağlığı olumsuz şekilde etkileyebilir. Sebeplerini belirledikten sonra iyileşmesine yönelik hareketler yapılabilir. Uykusuz kalmak, uzun süre bilgisayar ve televizyon başında oturmak göz altı şişliklerinin en temel sebepleridir.

Gözaltı şişliklerine karşı bitkisel çözümler bularak bunlardan kurtulmanız mümkündür. yağ bezlerinin etkilediği ve hücrelerin ölmesi sonucunda göz altında şişlikler görebilirsiniz. Bunlar için sağlıklı bir yaşam sürmemiz gerekmektedir.

Göz altı şişliklerine bitkisel çay
Papatya çiçeği, lavanta e ıhlamur kullanılması ile hazırlanan kür sayesinde göz altınızdaki şişlik ve morluklardan kurtulabilirsiniz.

Papatya, lavanta veya ıhlamur
Bir miktar malzemesinden alarak fincana çay koyunuz ve su ekleyerek 10-15 dakika kısık ateşte demleyin. Çayın soğumasından sonra pamuk yardımı ile göz şişliklerine uygulayın ve 10 dakika sonra yıkayınız.

Patates dilimleri kürü
Patateslerin kabuğunu soyun ve ince ince yuvarlak şekilde dilimleyerek göz altınıza koyunuz. 10 dakika sonra ılık suyla yıkayınız.

Salatalık suyu kürü
1 adet salatayı blender dan geçirin. Suyunu süzdükten sonra pamuk yardımı ile gözaltınıza uygulayın 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Gözaltı şişliklerine fındık yaprağı
Bir kaşık fındık yaprağını su içinde bekletiniz. Soğuması ile birlikte pamuk yardımı ile gözlerinize uygulayınız.

Patates ve kahve kürü
1 patates
1 çay kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı kahve

Büyük patatesi rendeledikten sonra badem ve kahve ile karıştırınız. Karışımı bir tülbent içine koyarak gözlerinizin altında 10 dakika bekletiniz. Ilık su ile göz çevrenizi yıkayabilirsiniz. Her hafta uygulanarak kalıcı çözüm sağlanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir