Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gözde kızarık oluşması ve gözün kanlanması zamanla hepimizin başına gelir. Gözümüz adeta kan toplamış gibi kırmızı renge bürünür. Sık yaşadığımız bu tür sorunlardan aslında korunabiliriz. Tek yada iki gözümüzde bir görülebilir. Bunun altında çeşitli sebepler yatmıştır. Gözlerimize kan dolması kızarıklığa sebep olur. evde doğal yöntemler kullanılarak göz kanlanmasına karşı çeşitli önlemler alabilirsiniz. Bu sayede oluşumlarını seyrekleştirerek çoğaltabilirsiniz.

Göz kanlanması görülmeden önce belirtileri;
Gözlerde ağrı
Kaşıntı
Gözde akıntı
Göz şişkinliği
Bulanık görme

Soğuk kompres uygulamak damarların daralmasını ve gözünüzün rahatlamasını sağlar. Gözünüzde oluşacak baskıdan kurtulursunuz. Devamlı buzu tutmayın çünkü fazla soğukluk yanıklara sebep olabilir.

Yüzünüze soğuk su çarpmak damarların daralmasına neden olur. Yüzünüz rahatladığı gibi şişliklerin azalmasını sağlar. Alerjik bir sebepten dolayıysa rahatlatır.

Çay poşeti ile gözünüze yapacağınız pansuman gözünüzü rahatlatacaktır. Soğutun ve göz kapağınızın üstünde bir süre beklettikten sonra damarların açılarak kan dolaşımı kolaylaştırır.

Gözlerinizi güneş ışınlarından koruyun. Güneş gözlükleri sayesinde gözünüze zarar gelmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Göz kuruluğuna sebep olan nedenlerden birisi susuzluktur. İçeceğiniz bol miktarda su gözünüzün kuruluğunu önleyecektir.

Pamuğu süte bandırarak ıslatıp göz kapaklarınıza yapacağınız masajlarla iyi gelecektir. Gözlerinizi rahatlattığı gibi kanlanmaya iyi gelecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir