Göz Yorgunluğuna Ne İyi gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar başında devamlı zaman geçirenler için aşırı ışıktan dolayı gözlerde yorgunluk oluşabilir. Göz egzersizi yapılarak kendiliğinden iyileştirmeniz mümkündür. Gözleriniz devamlı olarak belirli ışık kaynağına baktığı zaman görme yetisini kaybettiği gibi yorulmalar çok daha hızlı olacaktır. Düzenli şekilde yapılacak göz egzersizleri sayesinde ciddi rahatsızlıkların önüne geçilebilir. İlk önce tanı ve doktor tavsiyesi üzerine yapılmalıdır.

Gözlerinizi avuçlamayın veya okşamayın kısaca bu hareketlerin yapılması “ben kör olmak istiyorum” demek olduğunu bilmelisiniz. Yorgunluğun sebebini bulmalısınız. Fazla ışık veya son zamanlarda yaptığınız ufak tefek değişikliklerden dolayı olabilir. Gözlerinizi kapatın ve avuçlarınızla üstlerini örterek ışığın gelmesini önleyiniz. Gözleriniz zifiri karanlığa alıştığı zaman kötü görüntülerinden korunmuş olabilirsiniz.

Kendinize rahat bir pozisyon rahatınız. Kafanızı sürekli olarak hareket ettirin. Yavaş şekilde hareketi sağlarken aynı zamanda nefes alıp veriniz.

Gözlerinizi rahatlatmak için alın kaslarını rahatlatmanız gerekmektedir. Gözlerinizi kapatın ve göz kapaklarınızın üstüne göz yastığı yerleştirin. Karanlık olsun ve gözünüzün rahatlamasını bekleyiniz. Uygulanması gereken süre 15dk olarak önerilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir