Menu

Gül Suyu Nasıl Yapılır

Evde kendi cilt bakımınız için gül suyu hazırlığı yapabilirsiniz. Basit şekilde hazırlanacak gül suyu, hazır satın aldığınız kozmetik ürünlerinden çok daha faydalı olacaktır. Doğal olarak hazırlanan gül suyu ile bakımınızı yapabilirsiniz. Tarifsiz ve canlı saçlara kavuşmanız için kullanıma uygundur. Doğal gülsuyu ile tonik yapımında dahi kullanabilirsiniz. Yapımı basit ihtiyacınız olanlar basit ve kullanımı oldukça faydalıdır.

Gül suyu tarifi
3 kilo taze gül yaprağı
2 litre su

Gül suyu ve gül yapraklarını tencereye yerleştiriyoruz. Su ve yaprakların seviyesi aynı olmalıdır. Tencerenin kapağı kapatılır ve kısık ateşte bırakılır. Yapraklar renklerini suya bırakan kadar bekletilir. Gül yağı su üstüne çıktığı zaman karışımı süzerek hali hazırda gül suyu elde etmiş olursunuz.

Gül suyu ile saçları güçlendirme
5 ampul C vitamini
1 çay bardağı gül suyu

Kapsülleri suya ekleyerek karıştırınız. Saçlarınıza krem sürermiş gibi hepsini kapsayacak şekilde sürünüz, 45 dakika geçmesi ile karışımı ılık su ve şampuanla temizleyebilirsiniz.

Cildi sıkılaştıran gül suyu tarifi
1 yemek kaşığı soda
1 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı
1 yeme kaşığı gül suyu

Malzemeleri birbirleri ile karıştırmak için kase kullanıyoruz. Karışım tamamlandıktan sonra cildimize sürüyoruz ve 5 dakika kadar beklettikten sonar ılık suyla temizliyoruz. Cildinizin sıkılaşıp nemlenmesini sağlamaktadır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.