Menu

Güneş Kremi Nasıl Sürülür

Yaz aylarının gelmesi güneş kremlerinin türlerini ve kullanımları konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Güneş kreminin nasıl sürüleceğini doğru şekilde bilmediğimiz takdirde güneşin zararlarından korunabiliriz. Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için doğru seçilmiş güneş kremi önemidir. Güneşin ışınlarından koruduğu gibi ileride deri hastalıklarının oluşmasını önleyecektir.

Güneş kremi sürmek için ilk önce cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Ellerinize sürdüğünüz kremi daha sonra vücudunuzu komple kaplayacak şekilde sürmelisiniz. Güneşe çıkmanda önce 20-25 dakika önce sürülmeli ki emilerek koruma sağlasın. Terle birlikte vücudunuzdan akacağından dolayı teninizi sildiğiniz zaman güneş kremi de vücudunuzdan akacaktır.

Kremi bol sürdüğünüzden emin olun, az sürmeniz durumunda koruma faktörü bazı bölgelerimizde daha önce olacağından dolayı güneşin zararlı ışınlarından etkilenebilir.

Burun, alın, omuz, diz kapakları cildinizin en çok yanı oluşturduğu bölgeler olmasından dolayı daha kalın şekilde sürülmesi gerekmektedir. Fazla dağıtmadan sürülmesi durumunda kendinizi daha canlı hissedeceksiniz.

Güneş altında geçirdiğiniz zamanı mutlaka biliniz. Bilinmediği takdirde sizi olumsuz etkileyeceğini asla unutmamalısınız. Kremde etkisini bir noktaya kadar sağlayacağından olumsuz etkilenmekten kaçınılmalı.

Suya dayanıklı güneş kremleri ile denize girdikten sonra tekrar sürmenize gerek yok. Aksi takdirde sürülmediğinde güneş cildinizi yakabilir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.