Menu

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından fazla etkilenen kişilerin vücutlarında lekeler oluşmaktadır. Estetik olarak güzelliğinizi etkilediği gibi giyiminize çok dikkat edersiniz. Güneş lekeleriniz yaz aylarında kabusunuz olmadan temizlenebilirsiniz. Ciltteki lekelere yönelik uygulayacağınız tedavi yöntemleri sayesinde rahatsızlıklardan hepten kurtulacaksınız.

Güneş lekesine neden olan faktörleri bilmeliyiz
Doğrudan güneş altında kalınması, uzun süre güneş altında kalınması sonucunda lekelerin oluşması kaçınılmaz olmaktadır. Güneşten gelen ultraviyole ışınlar atmosferde bir kısmı engellense dahi zararlı olduğundan dolayı vücudumuza temas ederek lekelerin ortaya çıkmasına neden olur. Vücudunuzda önceden güneş lekeleri olan kişiler, güneşe çıkıldığı zaman lekelerin boylarında büyüme meydana gelecektir.

Güneş lekelerini önlemek için yapılması gerekenler
Güneşin özellikle gün boyunca dik geldiği zamanlar güneşe çıkılmamalıdır.
Güneş altında olunduğu zamanlar güneş kremi kullanarak güneşin zararları önlenebilir.
Güneş lekelerinden korunmak için kremi 4 saatte bir uygulamalıyız, denizde çıkanlardansa denize girip çıktığımız zaman tekrar sürmemiz gerekmektedir.

Güneş lekeleri nasıl geçer?
20 gram yaş maya
1 tatlı kaşığı limon suyu

Bir kase içinde karıştırdıktan sonra elerinize masaj yaparak uygulayınız. Ortalama yarım saat kadar bekledikten sonra ellerinizi yıkamanız mümkündür.

1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
1 adet yumurta akı
3 damla limon suyu

Yumurta köpürene kadar karıştırdıktan sonra yoğurta ilave edin. Limon suyu ekledikten sonra güneş lekelerinin üzerine sürerek kurumasını bekleyin. Ilık suyla temizlemeniz yeterli olacaktır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.