Güneş Yanığına Ne Sürülür?

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarının gelmesi ile bilinçsiz güneşlenmeden dolayı cildinizde güneş yanıkları oluşabilir. Yapacağınız doğal yöntemler sayesinde güneş yanıklarına iyi gelen tedaviler oluşturabilirsiniz. Sağlığınıza ulaşmada fayda sağladığı gibi kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Yazın denize girmek için özellikle görüntünüzü bozmasına izin vermeyin.

Zeytinyağı: Güneş cildinizi kurutacağından cildinizde gerilmeler olup canınızı acıtabilir. Cildinizi yumuşatmak için zeytinyağı sürünerek sıcak suyla ıslatılan havluyu cildinize seriniz ve yumuşamasını sağlayınız.

Yoğurt: Güneş yanıklarında halk arasında da doğal tedavi olarak bilinen yoğurt kullanılır. Cildinizi yatıştırır, soğutur ve ağrıların kesilmesi sağlar. Sürmeden önce bir süre soğutulması gerekmektedir. Cildinizde 5-10 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Aoe Vera Jeli: Yanık tedavisi için kullanabileceğiniz yanık jelidir. Cildinizin yanan bölgesine sürerek emmesin sağlayıp soğuk suyla durulmanız yeterlidir.

Cilt yanıkları cildinize ağrı oluşturacaktır. Kendinizi dindirmek ve ağrılardan kurtulmak için kullanılabilir. Soğuk pansuman yaparak ağrılardan korunmanız mümkün olmaktadır. Birinci derece olan güneş yanıklarında su kaybı olacağından bol miktarda sıvı tüketilmelidir. Yanıklara kese yapmak cildinizi tahriş edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir