Menu

Güzel Uykunun Sırrı

Uyumak herkes için önemli olduğu gibi güzel bir uykunun da sırrı olmaktadır. Sabah uyandığınız zaman uykunuzu almanız oldukça önemlidir. Kimisi saatler boyunca yatmasına rağmen uykusunu alamadıklarından dolayı şikayetçi oluyor. Gün içinde geceleri uyuyacağınız uykunun değerini bilerek rahat uyku sayesinde çok kısa sürede kendinizi toparlayabiliyorsunuz.

Uyumak için kendinizi zorlamaktan sakının. Genelde kişilerin saate bakarak uykusunun geldiğini düşünerek uyumaya çalışması onların devamlı olarak yatakta dönmelerine sebep oluyor.

Yatak odasında ışık kullanmayın. Işıklar sizi rahatsız edeceği gibi uykunuzu almanıza mani olacaktır.

Odanız uyumak dışında farklı amaçlarda kullanmayınız. Yatak odasında bulunan bilgisayar, televizyon, kitap okumak gibi düşünceler sizi uykunuzdan alacaktır.

Yatak odası oldukça sessiz ve karanlık olacaktır. Sıcak ve soğuk olmamasına özen göstererek yatak odanızı hazırlayınız.

İçtiklerinize dikkat edin. Kafein ve nikotin gibi içeceklerin tüketilmesi durumunda beyninizi uyararak uykunuzu kaçıracaktır. Alkol gibi uyku getirici içeceklerde uykunuzu getirir ama sık sık uyanmanıza sebep olacaktır.

Uyku öncesi rahatlamaya bakın. Uyumanda önce yapacağınız ılık banyo ile masaj sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.