Menu

Hazır Çorbalar Sağlıklı mı?

Pratikliği ve kolaylığı ile vakti olmayan kişiler için hazır çorbalar oldukça faydalı olabiliyor. Çorbayı sevenler ve sık sık içenler içinde akıllarındaki soru ne kadar sağlıklı olduğudur. Görünüş ve tat bakımından el yapımı çorbalardan farkı olmasa da hakkında bilinmesi gerekenler var. Çorba yapmaya üşenenler 2-3 dakika içinde hazır olmasını isteyenler için marketlerde bol miktarda hazır çorba bulabiliyorlar.

Marketlerde hazırlanan hazır çorbalar uzun ömürlü olur, uzmanlar tarafından özellikle çocuklar için önerilmemektedir. Hazır çorbalar yerine ev yapımı hazır çorbaların tüketimi önerilmektedir. Taze çorbalarda vitamin değerini koruyarak çocukların gelişiminde olumlu etki yaratacaktır.

Marketlerde toz halinde satılan hazır çorbalar, içlerine katılan uzun ömürlü olması adına çeşitli maddelerden dolayı kanser riski taşıdığı belirtiliyor. Uzun ömürlü olması adına kimyasal maddelere yer verildiğinden dolayı ev yapımı çorbaların tercih edilmesi gerektiği vurgulanıyor. İçinde bol miktarda tuz bulunması, demir ve potasyum dengesini değiştirerek kişilerde şişkinliğe yol açmaktadır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.