Hazır Mamalar Zararlı mıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Gözümüzün nuru canımızın parçası olan bebekler için hazır mama uzmanlar tarafından tartışılır konu olmuştur. Annelerin kafasını karıştırdığı gibi tüketilen hazır mamalar ne kadar sağlıklı olduğudur. Bebeklerin 6 ay boyunca anne sütü ile beslenmesi gerektiği öneriliyor. Kemik gelişiminin yanı sıra organlarının tam olarak gelişmesi anne sütünde bulunan minerallerle sağlanıyor.

Piyasada bulunan 1 numaralı olarak tabir edilen bebek mamaları da yetersiz kalıyor. Hazır mamalarda bulunan yüksek miktarda demirden dolayı zeka gelişimini olumsuz yönde etkiler. Zor durumda kalınmadığı takdirde bebeklerin hazır mamaları yememeleri gerektiğini belirtmeliyiz. Zorunluluk durumu hissetmiyorsanız mutlaka bebek mamalarından uzak durunuz.

Mamanın kalitesi önemli olduğu gibi içinde bulunan minerallerin miktarı da önemlidir. Annenin bebeğini kendi sütü ile beslemesi gerekir. Altı aya kadar anne sütü sayesinde sağlıklı olacaktır. Ucuz ve tanınmamış olan markalardan kaçınınız. Bebekler emme konusunda sorun yaşıyorsa eğer bu gibi durumlarda bebek maması sunulabilir.

Uzmanlar için bebeğin doğal gelişiminde önemlidir. Bazı enzimlerin yapısında bulunan demirin etkisi ile gelişimini olumsuz etkileyeceği görülür. Hazır mamaları alırken üzerinde bulunan minarelerin takibini yapmanız olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir