Hıçkırık Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Hıçkırık durduk yere ortaya çıkabilen sosyal hayatınızı olumsuz etkileyen sağlık sorunlarındandır. Birden bire ortaya çıkması sizin işinize odaklanmanızı engellediği gibi konsantrasyon dağınıklığına sebep olmaktadır. Spazmın ses tellerini kapaması sonucunda nefes alıp vermenizi olumsuz etkileyerek “hıçk” diye sesin içinizden çıkmasına sebep olmaktadır.

Hıçkırığa neden olan faktörlerin bilinmesi çözümünde önemli katkılar sağlamaktadır. Kişilerin fazla yemek yemesi, hızlı yemeklerin tüketilmesi, hava yutulması, alkol kullanımı, stres ve duygusallık, midede ani sıcaklık oluşması hıçkırığı tetikleyebilir.

Hıçkırık ortalama olarak 1 saat kadar sürer. Farkında dahi olmadan 5-10 dakika içinde hıçkırıktan kurtulabilirsiniz. Nadiren hıçkırıklar çok uzun süreli olabiliyor. Yorgunluk ve kilo kaybı sonucunda inatçı hıçkırık olarak biline uzun süreli hıçkırığa maruz kalabilirsiniz.

Hıçkırık nasıl geçer?
Çoğunlukla hıçkırık kendiliğinden kaybolması ile kişiler eski sağlığına tekrardan kavuşur. Kendiliğinden kesilmeyen hıçkırık için uygulayacağınız birkaç yöntem sayesinde kesilmesini sağlayabilirsiniz.

– Derin nefes alıp ve nefesinizi tutuktan sonra yavaşça dışarıya verin.
– Hızlıca bir bardak suyun içilmesi.
– Bir çay kaşığı şeker yada bal yenmesi.
– Kese kağıdı veya poşetin içinde nefes alıp veriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir