Hint Yağının Faydaları Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Hint yağının faydaları saymakla bitmez. Şifa deposu olduğu gibi sağlığınız için oldukça önemli olacaktır. Adından da anlaşılacağı gibi Hintlilerin uzun yıllar boyunca kullandıkları şifalı yağlardandır.

Hint yağının elde edilmesi için tohumlarından çıkartılır, sarı ve soluk renkteki sıvılarda oluşur. Yağ gerek tıpta olsun gerekte alternatif tıpta kullanılmaktadır. Antiseptik özellikleri sayesine mikroplara karşı savaşmaktadır. Vücudunuzu koruduğu gibi zarar gelmesinin önüne geçmektedir. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Hint yağı sayesinde romatizma başta olmak üzere çeşitli eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Vücuda masaj yaparak uygulanması rahatlamaya ve cildin beslenmesini sağlıyor. Hint yağı ağızdan alımı durumunda solunum sistemi sorunlarının tedavisinde kullanılıyor. Hit yağı ağrılı dönemlerde de kullanılması ile hafifletilmesinde etkili olmaktadır. Vücuttaki bağışıklık sistemini güçlendiren etkiler yaratarak korumaktadır.

Göz kenarlarında oluşan tahriş ve yağlanmayı önlemek için kullanılabilir. Arpacık denilen kısımlarda oluşan enfeksiyonlara karşıda birebir olmaktadır. Günde 2-3 defa arpacığın üzerine uygulanması ile göz kapaklarının etrafındaki kızarıklığı alarak koruyucu etki sağlamaktadır. İnce kirpiklere sahip olanlar içinde onları temizleyerek düzeltmektedir.

Saçlar için birebir olan hint yağı kepeklenmeyi önlemektedir. Saçlarda dökülme ve enfeksiyonlara karşı mücadele ederek kurtulmanızda yardımcı olur. Kuru, pulu kafa derisine sahipseniz neminin korunmasını sağladığınız gibi iyileşmesini gözlemlemeniz mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir