Menu

İftarda Sigara İçmenin Sağlığa Zararları

İftarda Sigara İçmenin Zararları, İftardan Sonra Sigara İçmenin Zararları Nelerdir yemek üstüne içilen sigara ani ölümlere sebep olabilir.

Ramazan ayı boyunca sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. İftardan sonra sigara içilmesinin sağlığımıza olumsuz etki bıraktı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Anlık olarak içilen sigara kalp hastalıklarını tetikleyerek damarların tıkanması ve ani ölüme sebep olabiliyor. Koroner kalp hastalığı olan kişilerin özellikle ramazan ayında kalp krizi geçirip damarlarda sertleşme olacağını belirtmiştir.

İftar vaktinde fazla yiyecek içecek tüketmesi sonucunda kalbimize yaptığı baskı ve yağlanmadan dolayı rahatsızlık verebilir. Sigara yemeğin üstüne geldiği zaman normalden çok daha fazla zararı olmaktadır. Vücudumuz gün boyunca aç kalıp metabolizmanın yavaşladığına sinyal verdiği gibi aldığı yiyecekleri sindirmektedir. Sigara ile birlikte sindirmesi durumunda birbirlerinden ayırt etmesi zorlaşarak zararı daha yüksek olmaktadır. Arka arkaya içilen sigaralar kalp krizine sebep olabilmektedir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.