Menu

İple Tüy Nasıl Alınır

Vücudumuzun çeşitli yerlerinde çıkan tüylerden kurtulmanın bir diğer yöntemi ise iple tüy almaktır. İp’i ayarlayarak tüy alma yöntemi yaparak temizlik yapabilirsiniz. Evde dışarı çıkmadan yapacağınız ip hareketleri sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Eski zamanlardan günümüze kadar bilinen iple tüy alma yönteminde püf noktalara dikkat ederek başarılı bir işlem yapabilirsiniz.

İple tüy alınacak bölge daha önceden temizlenmelidir. Bıyık, çene altı, kaş, yanak gibi yerlerdeki tüyleri almak için ince ipler kullanılmalıdır. Bu sayede tüyler ipe takılarak temizleyebilirsiniz.

İğin ne ince ne kalın olması gerekir. İnce olan ip sayesinde kopartarak canınızı acıtabilirsiniz.

Uygun kalınlıktaki ipin uzunluğu en az 25 cm olarak ayarlanmalıdır. Elinizle katlayarak ve ağzınızda tutmanız kolay olacaktır.

İpi parmaklarınızı açarak çeviriniz, ortada burgu oluşup bu sayede tüyleri kurtarabilirsiniz.

İşaret ve baş parmaklarınızda yapacağınız oynamalar sayesinde tüyleri kurtarmanız mümkündür. El ve sürekli hareket ettirilerek tüyler sıkışıp koparılması sağlanmaktadır.

İpi açarken diğer taraftan kapatmanız gerekmektedir.

Acemi birisi için iple kaş ve bıyık almak zordur. Yanlışlıkla kaşlarınızın bir kısmını koparmanıza sebep olabilir. Dikkatli olduğunuz sürece kaşlarınızda kopmalar olmayacaktır. Bıyık almak için sağ ve sol olmak üzere üç farklı açı kullanılarak alabilirsiniz. Dudaklarınızı şişirmeniz tüylerin kopmasını kolaylaştıracaktır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.