İştah Kesen Yiyecekler

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz, kış aylarında zayıflamak isteyenlerin başı iştahları ile dertte. Hızlı ve sağlıklı şekilde kilo vermek için çabalasalar dahi istenilen sonuçları alamayabilirler. Sağlıklı şekilde zayıflamak isteyenler birazda olsa boğazlarına sahip çıkmalıdır. Bunun için iştah kesen yiyecekler en büyük yardımcınız olacaktır.

Yumurta
Protein kaynağı olması ile tokluk hissi yaratır. Vücudunuzun ihtiyacı olan protein miktarını karşılar, tokluk hissi yaratarak gün içinde ara ara acıkmanızın önüne geçer. Öğle yemeğine kadar sizi idare ederek sağlıklı beslenmenizi destekler.

Yeşil çay
Antioksidan bakımından zengin olan çay türüdür. Vücuttaki toksinlerin temizlenmesini sağlar, metabolizmanın normal seviyesinde çalışmasını sağlar. Zayıflamanıza yardımcı olduğu gibi vücudunuzun daha çok enerji üretmesini sağlar.

Badem
Omega-3 yağı barındırması ile kilo vermenizi kolaylaştırır. Vitamin, mineral bakımından zengin, vücutta yağ yıkımını hızlandıran ve besleyici türdendir. Günlük bir avuç kadar tüketilmesi gereklidir.

Sirke
Tokluk hissi yaratır, asit sindirim hızını yavaşlatır, tok kalma süresini uzatmaktadır. Salatalarda ve yemeklerde sirke kullanılabilir.

Tarçın
Günlük bir çay bardağı tarçın tüketilmeli, kan şekerinin yükselmesini sağlar, tokluk hissi yaratır.

Zeytinyağı
Vücudun yağ ihtiyacını karşılar, sıvı yağ olması damar yağlanmasını önlemektedir.

Salata
Lif bakımından bol miktarda içermesi tok tutar. Yeşil sebze, taze sebzelerden yapılan salatalar mümkünse kesilmeden yapılmalıdır.

Peynir
Protein, kalsiyum bakımından zengin olması kemik sağlığını korur. Uzun süre tokluk hissi yaratır, kilo verilmesine yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir