Kalp Ağrısı Neden Olur

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp ağrısı ara sıra insanlarda görülebilen durumlardandır. Sol göğüs kısmında kalbin olduğu yerde ağrıların hissedilmesinin altında ciddi sebepler yatmayabilirde. Göğüs bölgesinde yaşana ağrılar bazen kalp krizini beraberinde getirmektedir. Her kalp ağrısı aklınıza kalp krizini getirmemelidir. Fazla korkulacak bir şey olmadığı gibi kısa zaman içinde doktora başvurarak kontrollerini yaptırmalısınız. Göğüs ağrısı yaşayan kişiler %25’inde sadece kalbe bağlı ağrılar görülmüştür. Buna bağlı olarak kalp krizi yaşanıyor demek yanlışlık olur.

Uzun süre kaburgaya baskı yapmak, bölgedeki sinirlerin sıkışmasına sebep olur, akciğer hastalıkları, yemek borusu ve adale sorunlarına bağlı olarakta hissedebilirsiniz. Kalp ve akciğer sorunlarında meydana gelen ektiler doğrultusunda kalp ağrısı yaşamanız mümkündür.

Kalp ağrısının nedenleri
Göğüs zarı iltihabı
Kalp zarı iltihabı
Kalp krizi
Mitral kapak prolapsusu
Zatürre
Hiptertrotik kardiyomiyopati

Yemek borusunda kasılma dahi kalbinizde ağrı hissetmenize neden olabilir. Göğüste sıkışma ve ağrılara yok açan sebeplerden olmaktadır. Göğüs bölgesinde kasların sıkışması ve yırtılması sonucunda görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir