Karbonatın İnanılmaz Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonat, hamur işinde kullanılmaktan çok daha fazlasına yaramaktadır. Kozmetik ve sağlık alanında çeşitli yerlerde kullanılır. Suda çabuk çözülmesi ile kullanım alanını genişletmiştir. Doğal olarak güzellikten yana olan kişiler için karbonat bin bir faydası bulunur. Karbonatta bulunan sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum gibi çeşitli maddeler barındırmaktadır. Doğal ve zararsız olduğu gibi sadece alerjisi olan kişilere olumsuz etki yaratır. Cildinizin pürüzsüz olması ve nem kazanması için karbonatlı su kullanılabilir.

Temizlik için karbonat kullanılmaktadır, işlerinizi doğru halletmek için karbonattan faydalanmanız mümkündür. Deterjan ve temizlik malzemesinden tasarruf yapmak için faydalanılabilir. Çamaşırlarınıza bir miktar karıştırdığınız takdirde temizler ve parlak görülmesini sağlar. Lavabo, fayans, mutfak tezgahlarını karbonat yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Mide ve sindirim sistemi sorunu yaşayan kişilere yardımcı oluyor. Yemek sonrası özellikle ağrı çeken kişiler, bir miktar karbonat ve suyu karıştırarak rahatlayabilirler. Kepek sorunlarını ortadan kaldırarak ağrıları hafifletebiliyorlar. Saçlarınızı yıkadıktan sonra karbonat ile masaj yapmanız mümkündür. Bademcik gibi sorunları ortadan kaldırmak için karbonat karışımı ile gargara yapmanız yeterli olur.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir