Karın Ağrısı Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Karın ağrısı hiç beklemediğiniz zaman anlık olarak gelişebilen durumlardandır. Karın bölgesindeki ağrı sizi oldukça rahatsız edebilir. Şiddetli ağrılara sebep olarak sosyal faaliyetlerinizi tamamen olumsuz etkileyecektir. Ani karın ağrıları bir çok sebebe bağlı olarak gerçekleşebilir. Karın ağrısının sebepleri doğal yöntemlerle geçebilir, panik yaparak doktora başvurmayın.

Eskiden karın ağrısı sebebi olarak ishal ve gaz sıkışmasından dolayı kaynaklanır. Karın bölgesini sıcak tutarak bitki çayları içerek tedavi umarlardı. Aşırı soğukta kalan kişilerde genelde bağırsaklarında yaşayacakları sorunlara bağlı olarak karın ağrısı yaşadıkları bilinir.

Karın ağrısı nasıl geçer?
Bağırsaklarınızda gaz sıkışması olmasına yönelik soldan sağa karnınıza masaj yaparak ağrılardan uzaklaşabilirsiniz. Gazın dışarı çıkmasını sağlayarak karın ağrısından korunmuş olacaksınız.

Sıcak su torbası hazırladıktan sonra karın ağrısının olduğu bölgede bekletiniz. Isınması durumunda ağrılardan uzaklaşarak kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Ayak üşütmelerinden dolayı direk karnınıza vurabilir. Ayak üşütmelerinden dolayı çorap giyerek sıcak tutması ağrılarınızı hafifletecektir.

Bitki çaylarından adaçayı, nane limon, kuşburnu gibi bitkisel çaylar içmeniz karın ağrılarınızı hafifletecektir.

Soğukta kalmanız durumunda ertesi gün karın ağrımasına sebep olabilir. Yediğiniz acı biberlerde sizi hasta yaparak bağırsak sorunları yaşamanıza sebep olmaktadır. Yediğiniz yiyecekler gaz yapan türden ise gaz sıkışması olduğunu bilerek karın ağrısına önlem alınabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir