Kariyer mi Evlilik mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların hayatlarında dönüm noktalarından biriside kariyer ve evlilik olacaktır. Kariyer yapan kişiler evlilik yapmakta zorlandığı gibi evlenen kişiler ise evlerinde durarak kariyerlerinden vazgeçeler. Eğitimini alan kişiler için ilerleme yapmak isteyerek önemli konumlarda kendilerini görmek isterler. Bunun için bir çok kadın başarısının devamlılığını sağlamak adına kariyeri tercih ediyorlar.

Kariyer yapan kadınların kafalarında oluşturdukları eş ve aile hayali belirli bir süreye kadar devam eder. Aile kurmak kariyer yapan kişiler için daha çok sorumluluk olup canlarını sıkabilir. İdeal evlilik yaşından sonra kendilerini taşıyabilecek erkek arayışları daha yoğun şekilde başlıyor.

Yaşı ilerleyen kişiler için yaşam geliştiğinden dolayı daha etkili olabilmektedir. Kişinin hayal gücünü kullanarak belli bir noktalara erişmesi gerektiğini gözle görebiliriz de. Evlilik konusunda sıkıntı yaşayanlar için karamsarlıklarını üzerinden atmaları gerekir. Duygusal bir dönemden geçen kişiler yanlarında eş ararken bunları bulmamak onları daha zor hissettirecektir.

Erken evlenmek her zaman kadınlar için dezavantaj olmuştur. Yanlış kararlar sonucunda çocukta doğuran genç kızlar için gelecekleri adeta bittiklerini görebiliriz. Kariyer olarak kişiler bu durumdan etkilenirler.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir