Kimyasal Gebelik Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal gebelik, erken gebelik durumlarında kanda veya idrarda yapılan gebelik sonucunda anlaşılan durumdur. Doktorlar gebeliğinin takibi için adet kesilmesinden bir hafta sonrasını işaret ederler. Kimyasal gebelik kadınları etkilemesi ile yanlış sonuçların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Gebelik meydana gelmesinde yumurta kendini sağlıklı olarak dölleyemediği zaman rahme tutunamaz ve normal adet kanaması sonucunda vücuttan atılmasına neden olur. Adet kesilmesi ile kendisini göstermeden farkında olmadan yaşadığını düşürmektedir. Böyle durumlar düşükten sayılmadığı için herhangi bir sakıncası olmamaktadır.

Normal ve sağlıklı gebelik durumunda kandaki değerlere bakılır, beta hcg değerlerinin yükseliş göstermesi doğru sonuç verdiğini göstermektedir. Kimyasal olarak gebelik belirtisi bu şekilde anlaşılır. Kandaki değerler artar ama kimyasal gebelik olmasından dolayı herhangi bir gebe durumu yoktur. Kimyasal gebelikte herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur.

Kimyasal gebelik yaşayan birisinin daha kolay çocuk sahibi olacağına işaret ettiği de bilinmektedir. Dış gebelik ve kimyasal gebelik farklı olduğundan hcg değerleri hızla düşüşe geçmesine nedende olabilir. Dış gebelik tehlikeli durum olarak müdahale istemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir