Menu

Klima Zararları Nelerdir

Yaz aylarının gelmesi ile beraber sıcaklardan bunalanlar klimanın karşısına geçiyor. Serinlettiği gibi bizi kış mevsimindeymiş hissini verse dahi fazlası ile zarar verir. İnsan hayatını olumsuz şekilde etkiliyor. Hastalıklara davetiye çıkartan klima, ileri dereceye ulaştığı zaman ölüme sebep olabiliyor. Sıcaklıktan korunmak için klimalara sığınmak sağlığımızı tehlikeye atmak demektir.

Ferahlatıcı etkisi ile keyfimizi yerine getirebilir ama hastalıklara karşıda dikkatli olunmalıdır. Serinletme konusunda yararlı olmasına rağmen klimanın zararlarını da göz önünde bulundurmalıyız. Klimadan dolayı kas ağrısı, grip, nezle, zatürree olabilirsiniz. Kullandığınız her ortamda klimaların etkilerine karşı dikkatli olunmalıdır.

Sıcaklardan korunmak için etkili olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda sağlığımızı etkilemesi normaldir. Yanlış ve sürekli kullanılması hastalıkları beraberinde getirir. Solunum yolu hastalıkları zaman içinde, doğadaki mikroplarla birlikte vücudumuza zarar verir. Modern bir yaşamda, klima hayatımızın bir parçası olabilir. Uzun süre klimanın etkisinde kalanlar öksürük, baş ağrısı, boyun ağrısı, kas tutulmaları, ciltte kuruluk, dudak çatlaması gibi durumların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Klima soğuk hava verdiği gibi serinlemeye çalışırken hasta olmamaya da dikkat etmeliyiz. Soğutma cihazlarını kullanırken oluşabilecek rahatsızlıklara da dikkat edilmelidir.

Klima etkisinde uzun süre kalınmamalıdır. Kişiler belli bir soğukluğa ulaşınca klimayı kapatarak etkisinden korunabilirler. Klimanın olumsuz zararlarından korunmak için açıkken uyunmaması gerekir. Terli ve duştan çıkarak klimanın özellikle karşısında kalınmaması gerekir. Bunlara dikkat edildiği sürece zararların önüne geçilmiş olunur.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.